Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: wakacje
rozmiar czcionki:  A A A

Podróżując samolotem

2010-06-15 00:00:00
         Rozpoczyna się sezon wakacyjny, a wraz z nim podróżowanie. Coraz więcej osób decyduje się na wczasy poza granicami Polski korzystając z transportu powietrznego. Lot samolotem może być przyjemny wystarczy tylko pamiętać o kilku dobrych radach.
         Z lotami krótkimi nie ma większego problemu, jednak długie siedzenie w fotelu może dość mocno dać się we znaki, dlatego warto dobrze się przygotować do podniebnej podróży. W samolocie powietrze jest bardzo suche, należy pamiętać o tym by cały czas pić, najlepiej wodę mineralną małymi łykami. Jeśli podróżują z nami dzieci trzeba koniecznie zadbać o to, by również one piły w trakcie podróży. Nawodnienie organizmu od wewnątrz jest bardzo istotne, ale doskonale jest również używać wody w aerozolu i spryskiwać nią twarz. 
        Każdy, kto chociaż raz leciał samolotem zna to nieprzyjemne uczucie przytykania uszu. Dzieje się to za sprawą różnicy ciśnień podczas lotu. Dorosłym znacznie łatwiej jest je odetkać niż dzieciom. Wystarczy w trakcie lądowania przełykać ślinę lub ziewać, jeśli zaś to nie pomoże zaleca się ściśnięcie nosa palcami i oddychanie z zamkniętymi ustami, jednocześnie wydmuchując powietrze w kierunku nosa. Problem pojawia się z młodszymi dziećmi, ponieważ nie są one w stanie zrozumieć, co się dzieje, a uczucie zatkanych uszu jest dla niech wyjątkowo niemiłe. Starszym dzieciom proponuje się gumy do żucia. Podczas podróżowania samolotem trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu. Wskazane jest zakładanie luźnego stroju, gdyż nie utrudnia on przepływu krwi, nie poleca się skarpetek ściskających kostki, a także niewygodnego obuwia, które może powodować ucisk i opuchnięcie stóp. Jeśli sytuacja na to pozwala podczas lotu od czasu do czasu powinno się poruszać nogami i rękami. Wszelki ruch, nawet kilku minutowy spacer miedzy fotelami pomoże utrzymać właściwe krążenie krwi. Nie należy siedzieć ze skrzyżowanymi nogami. 
         Ponieważ w samolocie jest wyjątkowo suche powietrze, osoby stosujące soczewki powinny z nich zrezygnować, zwłaszcza, gdy lot należy do dłuższych. Suche powietrze powoduje, że gałka oczna wysycha i może to prowadzić nawet do zapalenia rogówki. W tego typu sytuacjach doskonale sprawdzają się krople do oczu, które odpowiednio je nawilżą. Zdarza się, że osoby z chorobą lokomocyjną mają mylne wrażenie, że lecąc samolotem ta dolegliwość ich nie dotknie. Niestety, bardzo często ma ona miejsce, aby zapobiec przykrym niespodziankom należy zastosować odpowiednie tabletki. 
       Transport powietrzny może być znakomitą przygodą, jeśli pamięta się o powyższych radach. Na dłuższy lot warto zabrać ze sobą prasę lub książkę, bo nie każdy samolot jest wyposażony w telewizję. Przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie do podróży samolotem, bo wciąż jest to najbezpieczniejszy transport.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Podróżując samolotem
Rozpoczyna się sezon wakacyjny, a wraz z nim podróżowanie. Coraz więcej osób decyduje się na wczasy poza granicami Polski korzystając z transportu powietrznego. Lot samolotem może być przyjemny wystarczy tylko pamiętać o kilku dobrych radach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Na zatykanie się uszu podobno pomaga (szczególnie dzieciom) lizanie lizaków. Wymusza to przełykanie śliny co łagodzi zatykanie się uszu.
Kate 2011-07-12 21:11:09

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Wyniki konkursów walentynkowych Wyniki konkursów walentynkowych
2014-02-21 00:30:00
Bransoletka i vouchery trafiają do ...
» czytaj artykuł
Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina. Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina.
2014-02-16 00:30:00
Dwa vouchery do kina. Zobacz co trzeba zrobić żeby je dostać.
» czytaj artykuł
Dzień Świętego Walentego - prezent. Dzień Świętego Walentego - prezent.
2014-02-14 00:00:00
Dzisiejszy wpis to początek walentynkowo-prezentowego weekendu. Dzisiaj mam dla jednej z Was biżuteryjny drobiazg.
» czytaj artykuł
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy.
2014-02-03 00:00:00
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy - na co wybieram się do kina w najbliższym czasie.
» czytaj artykuł
Konkursy - książki do wygrania. Konkursy - książki do wygrania.
2014-01-24 00:00:00
Mam nadzieję,że wśród nas są osoby czytające książki, bo mam dla nich cenną i ważną informację.
» czytaj artykuł
Lektury jesień-zima Lektury jesień-zima
2014-01-19 17:30:00
Taka pogoda za oknem to dobry pretekst, aby zaszyć się gdzieś w kącie pod ciepłym kocem z książką.
» czytaj artykuł
Smak życia 3  - nareszcie ! Smak życia 3 - nareszcie !
2014-01-03 14:00:00
Marzyłam, aby nakręcili kolejną część tego filmu i jak widać "dreams come true" bo dzisiaj wchodzi do polskich kin.
» czytaj artykuł
Pomysły na świąteczny manicure i najlepsze życzenia. Pomysły na świąteczny manicure i najlepsze życzenia.
2013-12-24 15:00:00
Paznokcie też mają święta :)
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2021 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe