Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: psychologia
rozmiar czcionki:  A A A

Życie po zdradzie

2010-03-01 06:00:00
        Zdrada zawsze boli, początkowo jest szok, łzy, często depresja. Niezbędni są wtedy bliscy, bo samemu ciężko jest przejść przez każdy kolejny dzień. Bardzo często osoba zdradzona musi zaczynać dosłownie wszystko od początku, zwłaszcza na nowo uwierzyć w siebie. 
         Kobieta zdradzona ma w sobie bardzo dużo emocji, które na przemian znajdują ujście, zazwyczaj jest to krzyk, gniew i płacz. Zdradę odczuwa się przede wszystkim, jako odrzucenie naszej osoby. Nawet osoby o wysokiej samoocenie w sytuacji, gdy zostają zdradzone doznają załamania wiary w siebie. Kobiecie wydaje się wtedy, że jest brzydka, gruba, beznadziejna i jakby tego było mało głupia. Przyszłość widzi tylko w czarnych kolorach i ciężko jej uwierzyć, że kiedyś ktoś ją pokocha. To jest ten moment, w którym powinni pojawić się przyjaciele i zaproponować chociażby zapisanie się na kurs tańca, czy zajęcia fitness. Bardzo istotne jest, by mieć ruch i nie odciąć się od świata. Dlaczego to jest takie ważne? Bardzo proste, podczas ruchu w mózgu wydzielają się endorfiny, które automatycznie poprawiają nastój. Dodatkiem do rozpoczęcia takich zajęć może być perspektywa pięknie ukształtowanej figury i znakomita kondycja. 
        Kobieta po zdradzie powinna wreszcie zadbać o swoje szczęście. W tym momencie nieważne jest czy to koniec związku, czy początek walki o jego przyszłość. Trzeba doskonale zagospodarować sobie czas. Innymi słowy warto rozglądnąć się za doskonałym „substytutem” mężczyzny, któremu do tej pory poświęcało się swój czas. Warto zapisać się na lekcje języka obcego czy kurs ceramiki. Samotne siedzenie w domu nie ma najmniejszego sensu, gdyż wtedy zaczyna się dramat. Cisza i samotność to dwie przyjaciółki, które mogą prowadzić kobietę po zdradzie tylko do jednego, do depresji. Trzeba na nowo zobaczyć kolory świata i dzięki najbliższym uwierzyć, że jest się kobietą wartościową. Leczenie duszy po zdradzie to nie jest krótkotrwała terapia, ale gdy zastosuje się polecane i skuteczne leki efekt może być pozytywnie zaskakujący.
       Jednym z ważniejszych etapów radzenia sobie z tym, co się stało jest wybaczenie. Nie chodzi tu o wysyłanie sobie kartek na urodziny (chyba, że ma się na to ochotę). Zdradzone kobiety zgodnie przyznają, że gdy się z serca wybaczy jest łatwiej, na to trzeba czasu, ale to pomaga złapać głębszy oddech. Zdrady nigdy się nie zapomina, ale wybaczyć warto. Wtedy już nic nie zatruwa od środka. W sytuacji, kiedy stan smutku po zdradzie utrzymuje się dość długo i nie pomagają nawet bliscy, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Taka osoba naprawdę może pomóc odzyskać szacunek dla siebie, równowagę psychiczną i co bardzo ważne kontrolę nad swoim życiem, którą traci się przy tego typu życiowych zdarzeniach. 
       Statystyki są przerażające mówią o tym, że zazwyczaj to mężczyźni zdradzali, a może kobiety również z tą tylko różnicą, że one potrafiły to doskonale ukryć. W obecnych czasach kobiety w zdradzie dorównują mężczyznom. Nie jest to zadowalające, bo bez względu na to, kto zdradza, zawsze jest ktoś, kto bardzo mocno cierpi.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Życie po zdradzie
Zdrada zawsze boli, początkowo jest szok, łzy, często depresja. Niezbędni są wtedy bliscy, bo samemu ciężko jest przejść przez każdy kolejny dzień. Bardzo często osoba zdradzona musi zaczynać dosłownie wszystko od początku, zwłaszcza na nowo uwierzyć w siebie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Wyniki konkursów walentynkowych Wyniki konkursów walentynkowych
2014-02-21 00:30:00
Bransoletka i vouchery trafiają do ...
» czytaj artykuł
Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina. Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina.
2014-02-16 00:30:00
Dwa vouchery do kina. Zobacz co trzeba zrobić żeby je dostać.
» czytaj artykuł
Dzień Świętego Walentego - prezent. Dzień Świętego Walentego - prezent.
2014-02-14 00:00:00
Dzisiejszy wpis to początek walentynkowo-prezentowego weekendu. Dzisiaj mam dla jednej z Was biżuteryjny drobiazg.
» czytaj artykuł
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy.
2014-02-03 00:00:00
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy - na co wybieram się do kina w najbliższym czasie.
» czytaj artykuł
Konkursy - książki do wygrania. Konkursy - książki do wygrania.
2014-01-24 00:00:00
Mam nadzieję,że wśród nas są osoby czytające książki, bo mam dla nich cenną i ważną informację.
» czytaj artykuł
Lektury jesień-zima Lektury jesień-zima
2014-01-19 17:30:00
Taka pogoda za oknem to dobry pretekst, aby zaszyć się gdzieś w kącie pod ciepłym kocem z książką.
» czytaj artykuł
Smak życia 3  - nareszcie ! Smak życia 3 - nareszcie !
2014-01-03 14:00:00
Marzyłam, aby nakręcili kolejną część tego filmu i jak widać "dreams come true" bo dzisiaj wchodzi do polskich kin.
» czytaj artykuł
Pomysły na świąteczny manicure i najlepsze życzenia. Pomysły na świąteczny manicure i najlepsze życzenia.
2013-12-24 15:00:00
Paznokcie też mają święta :)
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2018 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe