Czytanie to ostatnia rzecz, na którą mam czas. Ale wiem jak jest ważne choćby dla lepszego samopoczucia (bo nie ma jak uciec, od problemów dnia codziennego w inną rzeczywistość), a także dla ćwiczenia umysłu i zwiększania zasobu słów (w ramach pracy nad sobą), dlatego staram się czytać codziennie choć kilka stron, zazwyczaj 10 minut przed snem.
Tym razem wybrałam następujące lektury:
1. "Zemsta ubiera się u Prady". Lauren Weisberger.
2. "Między nami". Małgorzata Tusk.
3. "Kroki w nieznane. Autobiografia". Richard Branson.
4. "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Robert Kiyosaki.
Pierwsza z nich, to czytadło, przez które już przebrnęłam, pozostałe jeszcze czekają w kolejce. Między nami. Małgorzaty Tusk została napisana na fali książki „Danuty Wałęsy - Marzenia i tajemnice”, ale i tak chcę ją przeczytać- ciężko pozostać sobą i mieć swój własny świat przy dominującym partnerze, któremu trzeba podporządkować życie. Pozycje trzecia i czwarta to lektury-inspiracje. Lubię gdy osoby którym się w życiu udało, dzielą się radami i swoim „przepisem na sukces”. Takie książki motywują do działania i pomagają mnie samej rozwinąć skrzydła.
"Zemsta ubiera się u Prady. Powrót diabła" Lauren Weisberger. Wydawnictwo: Albatros. Andrzej Kuryłowicz.
Miło było znowu odwiedzić Andy (którą cały czas od obejrzenia ekranizacji „Diabeł ubiera się u Prady” wyobrażam sobie jako Anne Hathaway). Układa sobie życie i gdy wydaje jej się, że życie nie kończy się na Mirandzie Priestly, los daje jej pstryczka w nos, bo ich drogi znowu się zbiegną... Książka kończy się tak jak oczekiwałam, że się zacznie. Jednak, jestem trochę rozczarowana po jej przeczytaniu.
Dwa fragmenty:
"Między nami". Małgorzata Tusk. Wydawnictwo: Znak.
O książce, opis wydawcy:
„Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam, jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy. Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.
Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.
Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń. Teraz mam swój świat i – tak między nami – nie zamierzam z niego rezygnować”.
"Kroki w nieznane. Autobiografia". Richard Branson. Wydawnictwo: Natalis.
O książce, opis wydawcy:
„Richard Branson - angielski przedsiębiorca, twórca jednej z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie - Virgin, to postać niezwykła. Jest nie tylko utalentowanym biznesmenem, o którym mówi się, że wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto, ale również człowiekiem pełnym pasji, który pragnie, by w każdym podejmowanym przez niego działaniu był element zabawy i przygody. Łowca rekordów, miłośnik ekstremalnych lotów balonem na ogrzane powietrze (jako pierwszy przeleciał nim nad całym Atlantykiem, kilka lat później - przebył najdłuższy w historii baloniarstwa dystans 6700 mil, przelatując nad Pacyfikiem z Japonii do Kanady, zaś podczas próby okrążenia świata o mały włos nie stracił życia), na łodzi Virgin Atlantic Challenger II zdobył dla Wielkiej Brytanii Błękitną Wstęgę - nagrodę za przebycie Atlantyku w jak najkrótszym czasie.
Ta najnowsza, rozszerzona i uaktualniona wersja autobiografii Richarda Bransona błyskawicznie stała się światowym bestsellerem. Nic dziwnego - pełna pasji, humoru i ważnych refleksji, sprawia, że nie można się od niej oderwać.
Początkowo każde z tych indywidualnych przedsięwzięć było dla firmy krokiem w nieznane - przypominało nieco utratę dziewictwa. Ale, w przeciwieństwie do utraty dziewictwa, takie kroki możesz podejmować wielokrotnie, za każdym razem wchodząc w zupełnie inny świat. I tego właśnie zawsze chciałem dla Virgin. I nigdy bym tego nie zmienił. - Richard Branson”.
Recenzja z
www.przeczytaneksiazki.pl :
Ciekawa biografia jednego z najbardziej ekscentrycznych milionerów naszych czasów. Twórca grupy Virgin, ale i szalony podróżnik ujawnia nam najskrytsze przeżycia, myśli i tajemnice ze swojego życia. W Polsce mniej znany dopiero ostatnio dotarła do nas jego sieć komórkowa. W zestawieniu z biografią Steve'a Jobs'a rodzi się pytanie ile szaleństwa musi być w geniuszu?
"Bogaty ojciec, biedny ojciec". Robert Kiyosaki. Wydawca: Instytut Praktycznej Edukacji.
O książce, opis wydawcy:
Jeśli borykasz się z problemami finansowymi, zarabiasz jedynie na skromne życie i co miesiąc czekasz z utęsknieniem na dzień wypłaty, wiedz, że nie jesteś sam. Możesz jednak to zmienić i znaleźć się wśród grupy ludzi, która w pełni cieszy się życiem i realizuje swoje marzenia. Wystarczy, że sięgniesz po poradnik „Bogaty ojciec, biedny ojciec”.
Robert Kiyosaki pisze o tym, czego bogaci ojcowie uczą swoje dzieci na temat pieniędzy, a o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia. Z książki tej dowiesz się, jak sprawić, aby pieniądze pracowały na Ciebie. I wbrew pozorom wcale nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym człowiekiem.
Recenzja z
www.przeczytaneksiazki.pl :
Bardzo popularny na świecie poradnik nt. edukacji finansowej. Inspirujący choć niewątpliwie mocno amerykański nie do końca do zastosowania w Polsce. Ale najważniejsza myśl wszystkich tego typu podręczników "Zacznij działać" jest na szczęście ponadnarodowa.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.